Proaktif Psikoloji Hakkında

2019 Yılı Temmuz ayında Soner EROL tarafından kuruluş çalışması başlatılan merkezimiz, Proaktif Psikoloji Psikoterapi ve Cinsel Terapi Danışmanlık, Eğitim ve Uygulama Merkezi markası adıyla Adana-Seyhan İlçesi Atatürk Caddesinde  tam anlamıyla Ağustos ayında hizmet üretmeye başlamıştır. Markamız aynı zamanda kendi adıyla da web sitesi kurarak internet ortamında yerini almıştır.

Proaktif anlam olarak:

Edilgen olmayan, durumlar karşısında kendini ortaya koyabilen, gelecekte olabileceklere karşı hazırlıklı olan, kendi planlarını hayata geçirebilen, kısacası özgün ve yeniliklere açık olmak demektir.

Ülkemizde maalesef bir ruh sağlığı yasasının olmaması bu alanı istismara çok açık hale getirdi. Dolayısıyla her isteyenin istediğini yapabildiği bir ortam var.

Bir yanda ruh sağlığı alanından olmayanların yaptıklarını iddia ettikleri hiçbir bilimsel değeri olmayan  vaatten öteye geçemeyen uygulamalar, diğer yanda maalesef alandan olup yeterli bilgi ve beceriye sahip olunmadan yapılan girişimler var.

Her ne kadar bilinçaltı temizliği,acı anıları silmek/ yok etmek, tek seansta mucizeler yaratmak gibi söylemler kulağa çok hoş gelse de hiçbir geçerliliği olmadığından bir süre sonra kişilerin hayal kırıklığı yaşamasına neden olmakta.

Bu merkezi kurmaktaki amacımız: psikolojik yardım ya da destek almak isteyenlere; sadece yapılmış araştırmalardan değil, meta analizlerle de etkililiği , yararı kanıtlanmış  güncel, bilimsel yöntemlerle nitelikli psikoterapi hizmeti sunmak.

Bireylerin; yaşadıkları sorunların gerçek nedenlerini anlama, keşfetme, bulduklarında da neler yapabileceklerini öğrenmeleri, yaşamlarının geri kalan dönemlerinde de öğrendiklerini kullanarak  terapiste ya da belli durumlarda ilaca bağımlı kalmamalarına yardımcı olmaktır.

Eğer bu noktada profesyonel destek almak isterseniz, iletişim sayfamızda yer alan telefon numaramızdan ve mail adresimizden iletişime geçebilir veya ana sayfamızda bulunan randevu al bölümünden randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Kurtuluş Mah. 64021 Sok. Dr. Salim Serçe Apt. Kat:1 No:1 Seyhan-Adana

Telefonla İletişim İçin

Telefonla İletişim İçin

+90 530 136 28 88

E-Posta İle iletişim

E-Posta İle iletişim

iletisim@proaktifpsikoloji.com